Zimní olympijské hry

olympiadaV týdnu od 13. - 17. února 2012 se třída 1.D stala dějištěm zimních olympijských her. Žáci se dozvěděli, co je podstatou tohoto velkého sportovního svátku. Zúčastnili se zahajovacího ceremoniálu, nesli štafetu, zapálili olympijský oheň, vztyčili vlajky. Poslechli si olympijskou a českou národní hymnu. Vybrali si plyšového maskota.

 

Paní učitelka dětem denně představovala jednotlivé disciplíny zimních her, seznámila je s jejich pravidly a pouštěla ukázky sportů na interaktivní tabuli. Žáci přemýšleli, jaké vlastnosti musí mít špičkový sportovec, aby mohl vyniknout nad ostatní. K jednotlivým sportům byla přiřazena jména nejúspěšnějších českých sportovců. Společnými silami si soutěžící vyrobili vlajky nejznámějších států a samozřejmě české, aby mohli fandit našim sportovcům.

Zimní sportování se objevilo i v matematice, zábavném počítání a řešení slovních úloh. V českém jazyce byl napsán „sportovní diktát", pracovalo se s básničkou J. Kainara – Hokejista. S J. Nohavicou se zpívala Grónská písnička a ve výtvarných činnostech se žáci pokusili přenést na papír stopy krasobruslení.

Snad nejvíc si děti užily sportování. Zimní počasí v tomto týdnu přálo až moc, takže nebyl problém vyrazit třikrát na sníh, postavit tam sněhuláka, bobovat a „jít ve stopách Yettiho". Hlavně chlapci si nadšeně vyzkoušeli obléci hokejovou výstroj. Středeční sněhová vánice bohužel znemožnila naplánovanou akci rodičů s dětmi – bruslení na Sokolském stadionu.

Při výpravách ven děti ještě navíc natrénovaly rychlé oblékání do zimního oblečení, což je pro některé stále ještě velká „fuška".Celý projekt byl v pátek uzavřen slavnostním zakončením, rozdáním diplomů a zlatých medailí.

Autor: Michaela Krotká

olympiada01olympiada02

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru