Řemeslo má zlaté dno

remesla 02V úterý 31. ledna 2012 začalo vyučování ve 2. A poslechem pohádky B. Němcové „Řemeslo má zlaté dno". Pak už se děti proměnily v malé řemeslníky. Nejprve si v drobných soutěžích zahrály na zedníky, ševce, švadleny a obchodníky. Hravou formou si poměřovaly zejména svoji manuální zručnost.

Práci skutečného řemeslníka si měly možnost prohlédnout v opravdové ševcovské dílně na Karlově náměstí.

Součástí dne bylo také seznámení se s velmi starými řemesly. Na lístečcích se před dětmi objevily názvy jako voštinář, brtník, toufar, kudlák... Úkolem dětí bylo odhadnout, jakou činností se řemeslník zabýval. Na závěr dne každé dítě výtvarně zpracovalo jedno staré řemeslo. Svými výtvory si děti ozdobily třídu.

Autor: Mgr. Šárka Uhrová

remesla 01remesla 03remesla 04remesla 06

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru