Setkání a beseda s předsedkyní SÚJB paní Danou Drábovou

atomVybraní žáci devátého ročníku naší školy se 25. ledna 2012 zúčastnili velmi zajímavé přednášky a následné besedy. Díky ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Dukovany, která akci zorganizovala, se studenti vybraných středních škol a také žáci naší základní školy měli možnost setkat s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, paní Danou Drábovou.

Mladí posluchači zaplnili sál kina Pasáž na Masarykově náměstí do posledního místečka. Kromě informací z energetiky se studenti a žáci dozvěděli řadu informací o aktuálním vývoji v "jádře", dopadu havárie JE Fukušima na situaci v Evropě a u nás, plánované dostavbě Temelína a Dukovan a celou řadu dalších zajímavostí.

Po přednášce následovala beseda, během které paní Drábová trpělivě a nad stanovený časový limit vysvětlila všechno, na co se zvídaví mladí lidé ptali.

Autor: PaedDr. Pavel Kessner

drab01drab02