Zátopkovi by oslavili 100 let

zatopekPřesně tak. Od chvíle, kdy se narodil náš, a možná nejen náš, nejslavnější atletický pár, Emil a Dana Zátopkovi, uplynulo 19. září přesně 100 let. Při této příležitosti se pod záštitou starosty města uskutečnil, stejně jako v dalších 99 městech ČR, atletický závod. V našem městě to byl konkrétně trojboj, spojený se štafetovým během a určený pro II. stupeň ZŠ.

Za nepříliš příznivého počasí se nakonec do vzájemných soubojů pustilo ve čtyřech kategoriích po osmi družstvech. Naši žáci byli mezi nimi a nevedli si vůbec špatně. V hodnocení čtyřboje nejlépe dopadla mladší děvčata, která obsadila krásné druhé místo. O jednu příčku horší, třetí, skončilo družstvo starších děvčat. Chlapci na medailová umístění nedosáhli, ale čtvrté a páté místo starších a mladších kluků není vůbec špatné. Mezi jednotlivci si nejlépe vedla Nikola Janůfková (800 m) a Elen Matějková (hod míčkem), které ve svých disciplínách obsadily 2. místa, na medailových pozicích skončily i Kateřina Kučerová (oštěp) a Jolana Ottichová (800 m). Obě získaly bronzovou medaili. Stejně tak třetí místo obsadila štafeta starších dívek, štafeta mladších chlapců a Tereza Pavlíková v běhu na 60 m.

Pěkný závod skončil předáváním medailí samotným starostou Pavlem Pacalem a konstatováním, že podobný závod se bude konat zase až za dalších 100 let.

Petr Veleba

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru