Zátopkovi by oslavili 100 let

zatopekPřesně tak. Od chvíle, kdy se narodil náš, a možná nejen náš, nejslavnější atletický pár, Emil a Dana Zátopkovi, uplynulo 19. září přesně 100 let. Při této příležitosti se pod záštitou starosty města uskutečnil, stejně jako v dalších 99 městech ČR, atletický závod. V našem městě to byl konkrétně trojboj, spojený se štafetovým během a určený pro II. stupeň ZŠ.

Za nepříliš příznivého počasí se nakonec do vzájemných soubojů pustilo ve čtyřech kategoriích po osmi družstvech. Naši žáci byli mezi nimi a nevedli si vůbec špatně. V hodnocení čtyřboje nejlépe dopadla mladší děvčata, která obsadila krásné druhé místo. O jednu příčku horší, třetí, skončilo družstvo starších děvčat. Chlapci na medailová umístění nedosáhli, ale čtvrté a páté místo starších a mladších kluků není vůbec špatné. Mezi jednotlivci si nejlépe vedla Nikola Janůfková (800 m) a Elen Matějková (hod míčkem), které ve svých disciplínách obsadily 2. místa, na medailových pozicích skončily i Kateřina Kučerová (oštěp) a Jolana Ottichová (800 m). Obě získaly bronzovou medaili. Stejně tak třetí místo obsadila štafeta starších dívek, štafeta mladších chlapců a Tereza Pavlíková v běhu na 60 m.

Pěkný závod skončil předáváním medailí samotným starostou Pavlem Pacalem a konstatováním, že podobný závod se bude konat zase až za dalších 100 let.

Petr Veleba

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu