Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka

beh3To je heslo, se kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas. Jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Při T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový.

Pořádáním akce si připomínáme mezinárodní Olympijský den, konkrétně založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší celorepublikovou běžeckou událostí u nás.  

Do této sportovní události se letos zapojila i celá naše škola. Už před samotným startem proběhly ve třídách přípravy v podobě výtvarných činností tematicky spojených s nedávnými olympijskými hrami v Tokiu. V den D pak přesunu na start do areálu Hvězda předcházelo bojovné vyzdobení obličejů. V době oficiálního startu, kdy vyběhly děti v celé republice, odstartovali  první běh naši páťáci. Ve výborné atmosféře, za velkého fandění a povzbuzování postupně odstartovaly všechny ročníky. Na okruhu dlouhém 500m byly k vidění výborné výkony, velké souboje, ale bohužel i pády způsobené velkou snahou prodrat se startovním polem dopředu.

Myšlenka tohoto běhu je však postavena na radosti z pohybu a hromadné účasti, stejně jako olympijské heslo: “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ A zde vyhráli všichni, kdo doběhli. Drobná odměna v podobě papírové medaile, diplomu a sladké tyčinky byla pro všechny jistě vítanou odměnou. 

Autor: Mgr. Petr Veleba

beh5

beh2

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru