RECITAČNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ 1. STUPNĚ

recitace015Dne 26. února proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže.

V prostorách Václavského divadélka se sešlo celkem 49 žáků 1. stupně, kteří soutěžili ve třech kategoriích. Porota si vyslechla velmi pěkné příspěvky z oblasti poezie i prózy. Soutěžící si nejčastěji vybírali díla současných autorů - Jiřího Žáčka, Pavla Šruta, Miloše Kratochvíla nebo Josefa Bruknera.

Zvláštní ocenění poroty získala za svůj vydařený přednes Olesja Heryč ze 4. A, žákyně ukrajinské národnosti, pro kterou není recitace v českém jazyce snadná.

Vítězové všech kategorií, kteří se umístili na 1. a 2. místě, budou dále reprezentovat naši školu v okresním kole recitační soutěže dne 19. března v Městské knihovně v Třebíči.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů!

Výsledky:

0.kategorie ( žáci 1. tříd )

1. Nina Priečková 1.B

2. David Široký 1.A

3. Jáchym Brátka 1.A

1.kategorie ( žáci 2. a 3. tříd )

1. Ellen Janková 2.B

2. Kristýna Dvořáková 3.C

3. Magdalena Kohoutová 2.A

Štěpán Mládek 2.C

2. kategorie ( žáci 4. a 5. tříd )

1. Nela Hrabovská 5.C