Zlato pro Adama a 12. místo pro tým

ovov017V Brně proběhlo 5. – 7. 9. republikové finále OVOV za účasti 40 družstev z celé ČR a celkově 590 žáků ZŠ. Naše družstvo nastoupilo ve složení Adam Havlíček, Lukáš Mareš, Martin Syrový, Radim Syrový, Eliška Havlíčková, Anna Malá, Simona Ptáčková, Natálie Vojáčková. Naše ambice byly skromné, už jen proto, že na poslední chvíli byli povoláni dva náhradníci za zraněné žáky, kteří vybojovali postup z krajského kola.

Byla to velkolepá akce, kde nechyběl bohatý doprovodný program s vystoupením policistů a vojáků, kteří se rovněž podíleli na výborné organizaci, dále vesnička s nejrůznějšími aktivitami v podobě golfu, jízdy na handbiku, airhokeje, střelby z luku, dočasného tetování nebo oblíbeného fotokoutku. Program náročného desetiboje byl obohacen i o exhibiční sportovní klání týmů složených ze známých osobností jako např. Martin Doktor, Radek Juška, Petr Frydrych, Michaela Hrubá, Jan Doležal. Ti předvedli, jak jsou na tom s disciplínami OVOV, a děti mohly porovnat svoje výkony s těmi jejich.

V takovéto atmosféře na krásném stadionu Pod Palackým vrchem za krásného počasí nakonec naše družstvo mile překvapilo a obsadilo skvělé 12. místo a nechybělo mnoho k první desítce. Ozdobou týmu pak byly výkony Adama Havlíčka. Obhájce vítězství z loňského roku začal rozvážně a po prvním dnu a prvních pěti disciplínách sice vedl, ale jen o 28 bodů. Druhý den však přidal výborné výkony (např. 83 m v hodu míčkem) a nakonec s převahou obhájil vítězství. Z děvčat obsadila výborné 19. místo Eliška Havlíčková a oba sportovci tak svým bodovým ziskem výrazně přispěli k celkovému 12. místu v soutěži družstev.

Takovou milou tradicí při tomto závodě je i účast olympioniků. Padesátka jmen z dávnější i nedávné historie tak provázela žáky celou soutěží, trpělivě podepisovala trička, kartičky a památníky, ale byla rovněž přímo na ploše, kde žáky povzbuzovala a dělila se o své sportovní zážitky. I naše družstvo mělo „svého" olympionika, Ladislava Beneše, dvojnásobného mistra světa v házené z let 1964 a 1967 a stříbrného medailistu z OH 1972 v Mnichově. Jistě inspirativní setkání pro naše mladé sportovce.

Všem patří poděkování za bojovné výkony a snad najde Adam brzy svého nástupce.

autor: Petr Veleba

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru