ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE - 1. STUPEŇ

recitace 006Dne 20. února proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Nominace nejúspěšnějších recitátorů vzešla z třídních kol, která této soutěži předcházela. V prostorách Václavského divadélka se sešlo celkem 51 žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích.

Porota měla často velice těžké rozhodování, protože výkony malých recitátorů byly velmi vyrovnané. V soutěži byla přednášena nejčastěji díla současných autorů – Jiřího Žáčka a Miloše Kratochvíla, kterým konkurovala poezie klasiků - Jaroslava Seiferta, Josefa Kainara a Františka Hrubína. Při soutěžních vystoupeních byly současně prezentovány překlady děl poezie i prózy zahraničních autorů - Ch. C. Fosheyové, S. Rubinové, W. Osuchovské, Ľ. Podjavorinské a básníka J. Prévérta.

Vítězové všech kategorií, kteří se umístili na 1. a 2. místě, budou dále reprezentovat naši školu v okresním kole recitační soutěže dne 15. března v Městské knihovně v Třebíči.

Všem vítězům blahopřejeme a přejeme hodné zdaru v dalším soutěžení.
A zde jsou výsledky:

0.kategorie 1.kategorie 2. kategorie
1. Jakub Krejčí 1.B 1. Eliška Hotová 3.C 1. Filip Heřman 4.C
2. Adam Jurka 1.C 2. Veronika Šuhajová 3.A 2. Mikeš Brátka 4.B
3. Kristýna Dvořáková 1.C 3. Natálie Havlíčková 3.A
   Kristýna Kollmannová 3.C
3. Filip Benáček 4.C
    Barbora Dvořáková 4.C

Autorka: Mgr. Eva Koudelová

recitace 001recitace 002recitace 003recitace 004recitace 005

 

 

 

 

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru