Evropský den jazyků

etwinning 2017_034Na 26. 9. každoročně připadá oslava Evropského dne jazyků. Sedmý ročník si v rámci hodin anglického jazyka připomněl tento svátek ve spojení s aktivitou eTwinning, díky které si děti z naší školy našly kamarády z polské Czarnej Dabrowky.

Polským žákům jsme vytvořili a poslali pohlednice, které zdobily motivy Třebíče a České republiky (především Prahy). Každý z žáků pak napsal pár řádků v anglickém jazyce o sobě a místě, které je pro Českou republiku významné. Pohlednice jsme odeslali a s napětím čekali, kdy i nám přijde obálka z Polska. Brzy jsme se dočkali – poštovní zásilka dorazila! Dočetli jsme se v ní mnohé informace o polských žácích a jejich zálibách. Navázali jsme cenné kontakty ke komunikaci a procvičování svých znalostí z anglického jazyka v reálném životě.

Mgr. Lenka Musilová

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.