Exkurze 6. ročníku – Botanická zahrada MU a VIDA! science centrum

brno1V úterý 16. května 2023 téměř všichni žáci šestých tříd naší školy vyjeli do Brna na exkurzi. Přečtěte si krátkou reportáž jednoho z účastníků.

Nejdřív jsme navštívili Botanickou zahradu Mendlovy univerzity. Rozdělili jsme se do dvou skupin, každá měla svoji průvodkyni. Celkem jsme prošli čtyři skleníky. V tropickém to bylo asi nejzajímavější, pěstuje se tam totiž největší leknín světa, a to viktorie královská. List leknínu je tak obrovský, že si na něj mohou sednout i malé děti. Dál jsme se dozvěděli, že kokosový ořech může pádem z desetimetrové výšky zabít člověka. Je to prý u turistů častější smrtelný úraz než úmrtí při autonehodě.

V subtropickém skleníku nám paní průvodkyně ukázala bambus, který vyroste až 10 cm za den, díky čemuž je nejrychleji rostoucí rostlinou na naší planetě. Potom jsme viděli rostlinu, která je na Zemi už od pravěku, a to wolemii vznešenou. Vědci si mysleli, že vyhynula, ale v roce 1992 se opět našla v Austrálii.

V dalších sklenících jsme mohli obdivovat rostliny, které přežily i dinosaury, nebo masožravé rostliny, na které se všichni těšili už od začátku exkurze. Mě nejvíce zaujala mucholapka, protože jsem o ní nevěděl, že může sklapnout past s kořistí jen třikrát a poté odumírá.

Další zastávkou bylo VIDA! science centrum. Vyzkoušeli jsme různé atrakce, nejzábavnější byl asi točící se válec a moderování počasí jako v televizi na programu ČT :D. Také jsme otestovali parabolu, přes kterou se dá komunikovat na dálku. Zaujaly nás i různé atrakce se zvukovými efekty, které nás všechny moc bavily.

Výlet do Brna jsme si užili a budeme se těšit na další školní akci.

David Hospůdka, 6. C

brno3

brno2

Nepřehlédněte!

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

Školička pro budoucí prvňáky

Dne 7. 6. 2023 po dobu ŠKOLIČKY bude přítomna ekonomka školy v kanceláři školní jídelny a v této době je možné přihlásit dítě ke stravování.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu do první třídy pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny v níže uvedeném souboru. Všem děkujeme za spolupráci a důvěru v naši školu. …

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru