Osmáci navštívili brněnská muzea

mamut1Ve čtvrtek 10. října zavítali žáci osmého ročníku do Brna. V rámci výuky přírodopisu si nejdříve prošli expozici Anthroposu Moravského zemského muzea. Seznámili se s Lucy – modelem archeologického nálezu kostry Australopitheca afarensis, prohlédli si trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech a různých vývojových stupních, kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní. Zastavili se u hrobu „Brněnského šamana“ a jako obvykle se vyfotili pod modelem mamuta v životní velikosti.

Po krátkém přejezdu pokračovali žáci exkurzí v Technickém muzeu. Po skupinkách se postupně seznámili s historickým vývojem počítačové techniky, v technické herně si vyzkoušeli zábavnou formou různé zákony fyziky a jejich technické aplikace. Dle zájmu si prošli i další expozice, které muzeum návštěvníkům nabízí. Někteří využili i konání mimořádné výstavy s názvem Stroje Leonarda da Vinci, která představuje výběr více než padesáti modelů da Vinciho strojů a reprodukce jeho slavných obrazů. Takže mohli vidět na vlastní oči třeba parní dělo, samohybný vozík, otočný jeřáb a další da Vinciho vynálezy.

Autorka Mgr. Alena Dokulilová

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu