Osmáci navštívili brněnská muzea

mamut1Ve čtvrtek 10. října zavítali žáci osmého ročníku do Brna. V rámci výuky přírodopisu si nejdříve prošli expozici Anthroposu Moravského zemského muzea. Seznámili se s Lucy – modelem archeologického nálezu kostry Australopitheca afarensis, prohlédli si trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech a různých vývojových stupních, kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní. Zastavili se u hrobu „Brněnského šamana“ a jako obvykle se vyfotili pod modelem mamuta v životní velikosti.

Po krátkém přejezdu pokračovali žáci exkurzí v Technickém muzeu. Po skupinkách se postupně seznámili s historickým vývojem počítačové techniky, v technické herně si vyzkoušeli zábavnou formou různé zákony fyziky a jejich technické aplikace. Dle zájmu si prošli i další expozice, které muzeum návštěvníkům nabízí. Někteří využili i konání mimořádné výstavy s názvem Stroje Leonarda da Vinci, která představuje výběr více než padesáti modelů da Vinciho strojů a reprodukce jeho slavných obrazů. Takže mohli vidět na vlastní oči třeba parní dělo, samohybný vozík, otočný jeřáb a další da Vinciho vynálezy.

Autorka Mgr. Alena Dokulilová

 

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru