Osmáci navštívili brněnská muzea

mamut1Ve čtvrtek 10. října zavítali žáci osmého ročníku do Brna. V rámci výuky přírodopisu si nejdříve prošli expozici Anthroposu Moravského zemského muzea. Seznámili se s Lucy – modelem archeologického nálezu kostry Australopitheca afarensis, prohlédli si trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech a různých vývojových stupních, kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní. Zastavili se u hrobu „Brněnského šamana“ a jako obvykle se vyfotili pod modelem mamuta v životní velikosti.

Po krátkém přejezdu pokračovali žáci exkurzí v Technickém muzeu. Po skupinkách se postupně seznámili s historickým vývojem počítačové techniky, v technické herně si vyzkoušeli zábavnou formou různé zákony fyziky a jejich technické aplikace. Dle zájmu si prošli i další expozice, které muzeum návštěvníkům nabízí. Někteří využili i konání mimořádné výstavy s názvem Stroje Leonarda da Vinci, která představuje výběr více než padesáti modelů da Vinciho strojů a reprodukce jeho slavných obrazů. Takže mohli vidět na vlastní oči třeba parní dělo, samohybný vozík, otočný jeřáb a další da Vinciho vynálezy.

Autorka Mgr. Alena Dokulilová

 

Nepřehlédněte!

Informace pro zákonné zástupce žáků

Ve středu 27. září 2023 bude z důvodu organizace dne otevřených dveří zkrácena výuka. První i druhý stupeň končí vyučování v 11:35 hodin.

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

Školička pro budoucí prvňáky

Dne 7. 6. 2023 po dobu ŠKOLIČKY bude přítomna ekonomka školy v kanceláři školní jídelny a v této době je možné přihlásit dítě ke stravování.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu do první třídy pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny v níže uvedeném souboru. Všem děkujeme za spolupráci a důvěru v naši školu. …

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Sběr papíru

V termínu od 12. – 14. 9. 2023 (ÚT – ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru. Papír bude svázaný nebo v krabicích. KARTON OMEZENĚ!  Zvážený…

Nejbližší akce školy
Nahoru