Za výrobou elektřiny a piva

duko1Každým rokem jezdí žáci z devátého ročníku na exkurzi do informačního centra jaderné elektrárny v Dukovanech. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak se 14. června žáci vypravili za výrobou elektřiny do Dukovan, kde se seznámili s tím, jak vůbec elektrárna funguje a jaká je cesta elektřiny od uranu až po rozsvícenou žárovku. Žáci si vyzkoušeli projít rámem na detekci kovů, někteří se šlapáním na kole snažili rozsvítit žárovku.

Po návštěvě infocentra jsme se přesunuli do nedalekých Dalešic, kde jsme se dozvěděli postup výroby piva od jeho počátku až po výsledný produkt v podobě chladivého moku. Osvěžili jsme se domácí limonádou v dalešické restauraci a zakoupili si sladké sušenky ze sladu v místním krámku. Paní průvodkyně nám svůj výklad opepřila i zajímavostmi z natáčení slavného filmu Postřižiny. Věděli jste, že dosti zchátralý pivovar musel být před natáčením filmu zrekonstruován, aby natáčení mohlo vůbec proběhnout, že Magda Vašáryová nelezla na skutečný komín, ale na atrapu umístěnou v poli? Nebo že při filmové zabíjačce bylo poraženo celkem šest prasat, než se vůbec scéna natočila? Tak to my už víme……

Lenka Musilová

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru