Deváťáci v Kutné Hoře

kh01Když se řekne havíři, stříbrné doly, Kostnice, Sedlec a především chrám sv. Barbory, většině se jistě vybaví Kutná Hora. Jsme rádi, že jsme po dvouleté pauze mohli opět navštívit tuto perlu české gotiky. Počasí jsme si objednali luxusní, takže nás celý den provázelo sluníčko. První zastávka byla tradičně kostnice hřbitovního kostela Všech svatých v Sedlci. Dál naše kroky vedly do vzácné a unikátní památky UNESCO, katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kde jsme si prohlédli dominantu katedrální chrámové klenotnice, Sedleckou monstranci ze 14. století.

Potom nás autobus dovezl ke katedrále sv. Barbory, kde jsme vyslechli poutavý příběh její historie a následně zamířili na poslední místo našich toulek gotikou, na Hrádek. Jak se v Kutné Hoře stříbro těžilo a zpracovávalo a jak těžká, i když dobře placená byla práce havířů, jsme poznali v původním středověkém dole, vybaveni helmou se svítilnou a hornickou halenou s kápí, tvz. perkytlí.

Žákům devátého ročníku jsme nabídli ochutnávku toho nejdůležitějšího a nejznámějšího, co město nabízí, snad jsme tak některé z nich inspirovali k tomu, že se někdy do Kutné Hory vrátí a podívají se i na místa, která se během jednoho dne nedají všechna stihnout navštívit.

Mgr. Ilona Krátká

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru