Exkurze žáků 8. ročníku do Brna

technickemuzeum020V úterý 9. listopadu jsme se s žáky osmého ročníku rozjeli na exkurzi. Cílem byla prohlídka Pavilonu Anthropos a Technického muzea v Brně.

Začali jsme návštěvou Pavilonu Anthropos. Lektorovaná prohlídka seznámila žáky s nejstarší historií lidstva, vznikem a vývojem člověka i počátky umění a kultury. Zaujal především model mamuta v životní velikosti.

Následovala prohlídka Technického muzea v Brně. V budově muzea je k vidění 17 stálých expozic a Technická herna a také několik aktuálních výstav.

Osmáci si prohlédli výstavu s názvem Tak jde čas. Seznámili se s principy měření času, zjistili například, od kdy a proč lidstvo měří čas a jak se měřil ještě před vynálezem hodin a jak vůbec hodiny, hodinky a budíky fungují. Také se pokusili sestavit podle návodu jednoduchý hodinový strojek a soutěžili o nejlepší návrh ciferníku.

Nejvíce všechny bavila Technická herna, která není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi zábavnou formou. Žáci tak mohli s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. Hlavní zásadou zde je: dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte.

Na závěr si každý mohl vybrat a prohlédnout expozice podle svého zájmu. Některé zaujala expozice Pozor, zákruta!, kde byly k vidění staré typy automobilů různých značek. Jiní se zajímali o historii Grand Prix Brno nebo poznali, jak vznikaly první oděvy, jak vypadaly první šicí stroje a jak vypadají dnes.

Autorka: Mgr. Olga Svobodová

technickemuzeum001
technickemuzeum002
technickemuzeum003
technickemuzeum004
technickemuzeum005
technickemuzeum006
technickemuzeum007
technickemuzeum008
technickemuzeum009
technickemuzeum011
technickemuzeum013
technickemuzeum017
technickemuzeum018
technickemuzeum019
technickemuzeum021
technickemuzeum022
technickemuzeum023
 

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu na školní rok 2021/22

V následujícím souboru najdete výsledky letošního zápisu dětí do budoucích 1. tříd. Výsledky_zápisu_do_1._ročníku_pro školní rok 2021/2022.pdf148.96 KB

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru