Kutná Hora

kutnahoraV polovině října se již tradičně konala exkurze devátého ročníku do královského města ve Středočeském kraji. Perla gotické architektury nás zprvu přivítala poněkud uplakaným počasím. Přístřeší nám naštěstí poskytly duchovní stavby. Tou první byl kostel Všech svatých s kostnicí, jehož návštěva přináší skutečně mysteriózní zážitek, druhou pak unikátní chrám sv. Barbory.

Zde se žáci od skvělé průvodkyně dozvěděli nejen mnoho zajímavostí z historie Kutné Hory i samotné památky, ale například i střípky z hollywoodské slávy města. Poslední, fyzicky náročnější zastávkou byla prohlídka bývalého stříbrného dolu, jehož štoly nám demonstrovaly nelehký život kutnohorských havířů.

Město Kutná Hora, jehož pamětihodnosti jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO, jistě stojí za návštěvu a ne jen za jednu, proto věřím, že po této ochutnávce si někteří žáci rádi dojedou pro přídavek.

Mgr. Ilona Krátká

Nepřehlédněte!

>>> ON-LINE VÝUKA

Vzhledem k nastalé situaci v souvislosti s nařízením vlády o uzavření škol v ČR bychom chtěli rodiče a žáky informovat o možnosti využití cloudového úložiště…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2020/2021

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 2. března 2020. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nejbližší akce školy
Nahoru