Cesta za vodou

cov003V rámci předmětů přírodopisu a chemie navštívili v září žáci devátého ročníku Čistírnu odpadních vod v Třebíči, vodojem v Žákově zahradě a úpravnu vody v Heralticích. Seznámili se tak postupně s úpravou a dopravou pitné vody z Vranovské přehrady, Heraltic a Mostiště do jednotlivých částí města a pak také s tím, jak probíhá zpracování odpadních vod pomocí mechanických a biologických procesů. V Heralticích si prohlédli odkyselování a filtrování podzemní vody přitékající z okolního jímacího území a shlédli dokument o budování heraltického vodovodu.

Závěr exkurze patřil jako obvykle opékání buřtů.

Autorka Mgr. Alena Dokulilová

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…