Deváťáci v ESKO-T Třebíč

esko t_002V minulém týdnu měli žáci devátého ročníku jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku třebíčské třídírny odpadu ESKO-T. Horké letní dny byly pro tuto exkurzi jako stvořené. Po příjemném výkladu jsme se vydali přímo do provozu, abychom na vlastní kůži zjistili, že každá práce nevoní a že tamní zaměstnanci si zaslouží náš obdiv. Protože případní zájemci o letní brigádu najednou ztratili zájem, vyrazili jsme autobusem ještě na skládku komunálního odpadu v Petrůvkách. Teď už jsme si v reálu dokázali představit, jakou masu odpadků dokáží vyprodukovat naše domácnosti. Kdyby si naši žáci odnesli v hlavě jen to, že budou víc přemýšlet o tom, kam hodí které smetí a že třídit má smysl, měla tato akce úspěch.

esko t 001 copyesko t 002 copyesko t 003esko t 004esko t 005

esko t_001

Autorka: Mgr. Ilona Krátká

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.