Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

 

 

V přečerpávací vodní elektrárně Dalešice žáci po zhlédnutí filmu o typech a funkci vodních elektráren navštívili areál vodní elektrárny. Prohlédli si Francisovy reverzní turbíny a přivaděče vody k turbínám o průměru 6,25 m.

V Informačním centru Jaderné elektrárny Dukovany jsme se seznámili s tím, jak vůbec funguje jaderná elektrárna, jak je to s jadernou energií ve světě nebo jaká je cesta jaderného paliva od vytěžení v přírodě až do možného uložení vyhořelého paliva v hlubinném úložišti, popř. jeho dalšího využití jako cenné suroviny pro jiné typy jaderných elektráren. Během sledování filmu s názvem „Blackout" bylo zajímavé si představit, co by vůbec pro nás tato hrozba znamenala. Byli bychom vůbec schopni se bez elektřiny delší dobu obejít?

Autorka: Mgr. Jindřiška Špačková

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

V ÚTERÝ 19. 2. 2019 BUDE OMEZEN PROVOZ KANCELÁŘE ŠKOLNÍ JÍDELNY Z DŮVODU ÚČASTI EKONOMKY ŠKOLY NA SEMINÁŘI. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru