Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

V přečerpávací vodní elektrárně Dalešice žáci po zhlédnutí filmu o typech a funkci vodních elektráren navštívili areál vodní elektrárny. Prohlédli si Francisovy reverzní turbíny a přivaděče vody k turbínám o průměru 6,25 m.

V Informačním centru Jaderné elektrárny Dukovany jsme se seznámili s tím, jak vůbec funguje jaderná elektrárna, jak je to s jadernou energií ve světě nebo jaká je cesta jaderného paliva od vytěžení v přírodě až do možného uložení vyhořelého paliva v hlubinném úložišti, popř. jeho dalšího využití jako cenné suroviny pro jiné typy jaderných elektráren. Během sledování filmu s názvem „Blackout" bylo zajímavé si představit, co by vůbec pro nás tato hrozba znamenala. Byli bychom vůbec schopni se bez elektřiny delší dobu obejít?

Autorka: Mgr. Jindřiška Špačková

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.