Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

 

 

V přečerpávací vodní elektrárně Dalešice žáci po zhlédnutí filmu o typech a funkci vodních elektráren navštívili areál vodní elektrárny. Prohlédli si Francisovy reverzní turbíny a přivaděče vody k turbínám o průměru 6,25 m.

V Informačním centru Jaderné elektrárny Dukovany jsme se seznámili s tím, jak vůbec funguje jaderná elektrárna, jak je to s jadernou energií ve světě nebo jaká je cesta jaderného paliva od vytěžení v přírodě až do možného uložení vyhořelého paliva v hlubinném úložišti, popř. jeho dalšího využití jako cenné suroviny pro jiné typy jaderných elektráren. Během sledování filmu s názvem „Blackout" bylo zajímavé si představit, co by vůbec pro nás tato hrozba znamenala. Byli bychom vůbec schopni se bez elektřiny delší dobu obejít?

Autorka: Mgr. Jindřiška Špačková

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru