Exkurze Polička, Litomyšl

litomysl 2018_003V brzkých ranních hodinách se vypravily třídy sedmého ročníku s pedagogickým doprovodem paní učitelky Holčapkové a paní učitelky Velebové na exkurzi. Čekala je dvouhodinová cesta do malebného městečka Polička, které je rodištěm významného skladatele Bohuslava Martinů.

Zvláštností je místo jeho zrození. Tatínek se totiž živil jako pověžný, a tak se Bohuslav narodil přímo ve věži, kde rodina obývala malou světničku. Po vystoupání 200 schodů nás čekala nejen dobově zařízená místnost, ve které rodina 12 let bydlela, ale i nádherný výhled do kraje. Z věže je za ideálních podmínek vidět i Sněžku.

Po prohlídce věže, městečka a místního hřbitůvku s hrobem již zmiňovaného skladatele nás čekala cesta do nedaleké Litomyšle. Tam byla na programu prohlídka nádherného renesančního zámku s původním zámeckým divadlem a rodný byt Bedřicha Smetany v bývalém pivovaru.

Klášterní zahrady, oplývající božským klidem, které nabízejí pro potěchu oka sochy vytvořené věhlasným výtvarníkem Olbramem Zoubkem, jež jsou zakomponované do překrásných scenerií parku, byly naší poslední zastávkou na této vydařené exkurzi po stopách českých hudebních velikánů. Počasí nám přálo, exkurze se vydařila a nenastal jediný problém.

Autorka: Mgr. Wanda Velebová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru