West Side Story

west side_011Den před pololetním vysvědčením vybraní žáci naší školy mohli zhlédnout ojedinělé taneční představení baletu Národního divadla Brno. Tentokrát jsme zavítali nezvykle do prostor brněnského Výstaviště. Důvodem byla totiž rozsáhlá rekonstrukce Janáčkova divadla.

Milostný příběh se odehrává v newyorských ulicích v 5O. letech minulého století. Tam proti sobě bojují dva gangy, které se nenávidí. Tony a Maria připomínají milující se dvojici Romea a Julie. Na první pohled se do sebe zamilují. Jejich láska však končí tragicky, Tony je zastřelen.

Příběh nešťastné lásky byl skvěle tanečně zvládnut, byla využita moderní technika světel, video - projekce, v méně srozumitelných místech byly použity i titulky. Celkový dojem z tanečních kreací, výrazu tanečníků, kostýmů, tanečního umu, byl fantastický.

Moderní balet, kdy tanečníci tančili v džínách a teniskách, strhnul i mladé diváky, kteří by se možná klasickému baletu vyhnuli. Moderní prvky jako je např. basketbalové hřiště, automobil na scéně, policejní hlídka...do toho zněla úžasná hudba L. Bernsteina, jež nenechala nikoho v klidu.

Toto představení se všem velmi líbilo a z Brna jsme odjížděli naprosto spokojení.

Autorka: Mgr. Wanda Velebová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru