Matematický klokan

klokanV pátek 22. 3. 2013 proběhla na naší škole, stejně jako na mnoha dalších v naší republice, soutěž Matematický klokan.

Toto mezinárodní počtářské zápolení s kořeny v Austrálii je určeno všem žákům od druhé až po devátou třídu základních škol.

U nás se jí zúčastnili, vyjma prvních tříd, téměř všichni žáci prvního stupně, a to ve dvou kategoriích. Druhý a třetí ročník náleží do kategorie Cvrček, jejíž vítězkou se stala Monika Tomková z 3. A s počtem 84 bodů z 90 možných. V kategorii Klokánek se utkali žáci 4. a 5. ročníku. Vítěznou příčku v tomto případě obsadila Anita Pecková z 5. B s počtem 99 bodů ze 120 možných.

Na druhém stupni se do soutěže zapojili jen vybraní počtáři v celkovém počtu 39 žáků ve dvou kategoriích. V kategorii 6. a 7. tříd nazvané Benjamín se k vítězství propočítala Gloria Gupta ze 7. C s celkovým počtem 83 bodů ze 120 možných. V kategorii Kadet určené milovníkům nevšední matematiky z 8. a 9. tříd se na prvním místě umístil Lukáš Hort z 8. A s 63 body ze 120 možných.

Podrobnější výsledkové listiny jednotlivých kategorií jsou součástí přílohy.

pdfbenjamin.pdf  pdfcvrcek.pdf  pdfkadet.pdf  pdfklokanek.pdf

Všem vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za účast a přejeme úspěch v dalších ročnících této soutěže a hlavně neutuchající radost z řešení zapeklitých příkladů.

Autor: Mgr. Lenka Pacalová

Výsledky zápisu na školní rok 2021/22

V následujícím souboru najdete výsledky letošního zápisu dětí do budoucích 1. tříd. Výsledky_zápisu_do_1._ročníku_pro školní rok 2021/2022.pdf148.96 KB