1. C

Třídní učitelka: Mgr. Dana Dvořáková

Seznam žáků

Rozvrh hodin

Fotogalerie školy

26.          Zimmermannová Ela

1. C - Informace (duben)

 

23. 4.


Sl / nové písmeno f. Strana 78 - Dú - čtení sloupečků. Strana 77 - opětovné procvičování čtení slov se shlukem souhlásek.

Psaní - písmeno Č - někteří dopíší stránku.

M / přičítání jednotek k desítce - nacvičovali jsme na papírových penězích. Strana 46/2 - bez mé kontroly. Dú - ústně procvičujte 10+2, 10+9...

V pátek místo vyučování proběhne projektový den zaměřený na ekologickou výchovu Eko Baba Jaga. Je vhodné stylové oblečení (ve kterém se lze pohybovat) nebo alespoň tmavé staré oblečení. V případě nevhodného počasí budou děti soutěžit ve škole, za příznivého počasí vyrazíme na celé dopoledne do přírody. S sebou: batůžky, pití, svačinu, pouzdro.

Číst více...

1. C - Informace (březen)

 

 

28. 3.


Sl /61 - čtení, přiřazování správných obrázků k textu.  Strana 63 - děvčata četla o Barči, hoši o Čendovi - vyprávěli si navzájem o tom, co si zapamatovali, o čem článek byl. Dú - číst oba články.

Děti už čtou ve vyučování nahlas i dva řádky, ptám se na to, co se dověděly - kdo neví, čte znovu a pak  se ptám na konkrétní slovo.

Psaní /16 -dopíší doma

M  31/1 - tento úkol nám dal docela zabrat. 31/ 3, 4 - bez mé kontroly

Čjs  / 51 - Velikonoce

Číst více...

1. C - Informace (únor)

23. 2.


Sl / čtení, hledání slov, porozumění. Strana 48 / žlutý balonek + psací písmo - stejnou barvou označíme stejná slova. Tvořili jsme věty na slova ze žlutého balonku.  44/špendlík,  fajfka- kdo nemá, udělá doma. 

Psaní / 37, doma 39.

M - někteří dokončí 12/2

5.3. - bijásek

6.3. - knihovna

9. 3. - keramická dílna

Číst více...

1. C - Informace (leden)

31. 1.


M / 69, 70 - dokončili jsme všechna cvičení.

Ke konci měsíce února proběhne na naší škole recitační soutěž. Předtím ještě budou třídní kola, kde děti zarecitují buď svou vybranou básničku nebo tu, kterou jim dám já. Vyberte prosím do pondělí báseň pro vaše děti (2 - 3 sloky) a v pondělí ať ji přinesou ukázat do školy. Kdo báseň mít nebude, dostane ode mne. Na naučení bude 14 dní (asi 16. 2. bude třídní kolo recitace).

Zítra bude obvyklý rozvrh a v pátek jsou jednodenní pololetní prázdniny.

Číst více...

1. C - Informace (prosinec)

22. 12.


Dnešní školní den děti prožily vyráběním mandal, koukáním na film, mlsáním cukroví a vypracováním vánočního Daltoňáčka.

Přeji krásné  Vánoce a v novém  roce klid, pohodu a zdraví.

Číst více...

1. C - Informace (listopad)

 

 

 

30. 11.


Sl - 8 - seznámení s hláskou a písmenem t, slabiky, slova začínající na t, kde slyšíš t ? Dú - všichni str.9 - růžový a modrý balonek - čtení.

M -   velký sešit je ve škole. Zítra si ho děti vezmou domů - Dú bude opravit chyby na stranách 39 - 44. Příští týden začneme odčítání. Kocouří sešit - někteří mají opravu.

Písanka - ti, kteří dopsali stranu 21, mají sešit ve škole. Ostatní tuto stranu doma dopíší.

Čjs - na interaktivní tabuli jsme si prohlíželi obrázky k měsíci prosinec. Povídali jsme si o něm.

Číst více...

1. C - Informace (říjen)

 31. 10.


ŽA - 36 - označení v textu, psaní tiskacího P. Strana 37 - kytička  - čtení slabik na známky. Strana 38 - práce podle pokynů dole na stránce (chlapce jsme pojmenovali Pepa). Dú - strana 38 - kytička, kdo chce, procvičuje čtení na straně 39 - sova.

Psaní - (písanka je ve škole) - písmeno m - strana 6. Při psaní  je nutné dbát na správnou velikost písmen  - na tabulku jsme hodně procvičovali l, e.

M - porovnávání čísel - z inter.tabule. Na tabuli byly vždy dva obrázky, děti si je řekly po slabikách a na lavici počty porovnaly. Psaní číslice 4 - Dú - str.28 - 2 řádky. Strana 29/2, 3(první úkol - děti dostaly za úkol rozdělit mezi dva kamarády 4 koruny všemi způsoby. Povedlo se). Sčítání do čtyř.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Volné dny pro žáky

V souladu s ustanovením § 24, odst. 5) zákona 561 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon) ředitel školy rozhodl…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nahoru