Environmentální výchova

prirodaKoordinátorem environmentální výchovy je Mgr. Alena Dokulilová.
Kontakt:
tel.: 568 839 351

Environmentální výchova /EVVO/ na naší škole vede žáky k získávání soustavy znalostí a dovedností týkajících se zákonitostí biosféry, vztahů člověka a životního prostředí, problémů životního prostředí z globálního i lokálního hlediska. Vychovává ke zdravému životnímu stylu ve smyslu potřeb udržitelného rozvoje na Zemi a posiluje u žáků pocit sounáležitosti a odpovědnosti za životní prostředí kolem sebe a na Zemi. Vede k aktivní účasti na ochraně a utváření prostředí a ovlivňuje i hodnotovou orientaci žáků. Napomáhá získávat znalosti o využití alternativních zdrojů energií, o třídění a recyklaci odpadů.

V tomto smyslu provádíme již několik let spoustu různých aktivit:

• besedy, projektová vyučování, vycházky do přírody, přírodovědné exkurze/ přírodní areál Lednice, Botanická zahrada Př.F MU Brno, Arboretum VŠZ Brno, Mohelenská hadcová step, PR Kobylinec u Trnavy.../, práce s přírodním materiálem, výstavy ....
  • spolupracujeme s ekologickými středisky sítě Pavučina / Chaloupky, SEVER Rýchory, TEREZA/ a také s EKOKOMEM, ZOOkontaktem Rebeka Třebíč, Českým zahrádkářským svazem – org. Třebíč
  • jsme zapojeni do sítě M.R.K.E.V. /pravidelně tak získáváme informace o ekologických aktivitách v celé ČR/
  • pravidelně se zapojujeme do ekologických aktivit a soutěží pořádaných městem Třebíč, ministerstvem, Domem dětí a mládeže Třebíč, Českým zahrádkářským svazem a dalšími subjekty
  • pořádáme školní soutěže – např. biologické olympiády, fotosoutěže, soutěž o nejhezčí jablko, úspěšně se zúčastňujeme okresního kola soutěže Mladý zahrádkář a pravidelně postupujeme do celostátního kola
  • pořádáme celoroční sběr starého papíru, PET lahví, monočlánků
  • třídíme odpad
  • navštěvujeme dotříďovací linku a skládku TKO v Petrůvkách u Třebíče, vodárenský areál v Heralticích, čističku odpadních vod a TTS teplárnu v Třebíči a ekofarmu v Ratibořicích.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Vážení, z důvodu rostoucích cen potravin dochází k navýšení cen stravného od 1. 1. 2018 následovně: