Koncepce školy

Škola se orientuje na výchovu všestranně rozvinuté osobnosti. Zvláště dbáme na velmi dobré zvládnutí :

• jazykového projevu českého, anglického a německého jazyka,
  • matematického myšlení se zaměřením na informatiku,
  • estetického cítění a ochranu a tvorbu životního prostředí.

V souladu s platnou legislativou vyučujeme od září 2007 v příslušných ročnících podle ŠVP s názvem Škola pro život. Naším cílem je vychovaný a všestranně vzdělaný absolvent, který se bude schopen orientovat ve světě, jenž ho obklopuje, bude samostatně a kriticky uvažovat, bude schopen diskuse, argumentace, bude připraven hledat, získávat a zpracovávat potřebné informace. Absolvent, který bude solidně zvládat alespoň jeden cizí jazyk a bez problémů ovládat počítač. Velmi dbáme na to, aby prostředí, ve kterém naši žáci pracují, bylo bez šikany, vandalství, rasové či jiné nesnášenlivosti, bez drog.

Věříme, že naši žáci budou na léta prožitá na naší základní škole vždy rádi vzpomínat a že je škola dobře připraví pro život a případné další studium.

PaedDr. Pavel Kessner

Sběrový týden

V termínu od 19. 9. do 21. 9. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…