Václavské divadélko

Lotrando a Habiba

lotrando habiba_010V květnu jsme navštívili vystoupení divadelního souboru naší školy. Představení se jmenovalo Lotrando a Habiba.

Herci měli krásné kostýmy, byli vtipní a ani letos nás nezklamali svojí profesionalitou. Zvláště pro prvňáčky to byl první nevšední kulturní zážitek. Hru jsme si všichni moc užili a už se těšíme, čím nás naši umělci překvapí v příštím školním roce.

Číst více...

Václavské divadélko v Praze

vaclav div_2017_004Dne 21. dubna se vydal náš divadelní soubor do Prahy na divadelní soutěž „To je hlína" se svojí hrou „Spory Bohů".

V 6:30 byl sraz, v 7:00 jsme již byli na cestě. První částí programu bylo sestavení kulis a přichystání rekvizit na Malostranské besedě, kde se mělo později samotné vystoupení odehrát. Na oběd jsme se stavili v jedné z restaurací, kterou jsme objevili při procházce po pražských ulicích (viz fotky).

Číst více...

Václavské divadélko

sala 17_018Divadelní soubor při ZŠ Třebíč, Horka-Domky, složený z dětí prvního stupně naší školy, zahájil sérii divadelních vystoupení pohádkou „Kouzelné divadlo". Většina malých herců se na prkna, která znamenají svět, postavila poprvé, ale všichni prokázali nesporný talent a odhodlání stát se novým „Donutilem" nebo „Navrátilem".

Číst více...

Václavské divadélko s Vodníkem v Praze

divadelka praha 017Ve dnech 24. 4. a 25. 4. 2015 se členové Václavského divadélka zúčastnili v Praze 10. ročníku dětské otevřené umělecké přehlídky „To je hlína".

Číst více...

Vodník trochu jinak

vodnik jinak 007„Sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť..." Kdo by neznal slova, která vzešla z pera velkého klasika Karla Jaromíra Erbena.

Číst více...

Víčka a divadélko pro Vojtíška

divadelko 2014 007Plavovlasý Vojtíšek Dufek by mohl být docela obyčejným klučinou, kdyby do jeho osudu nebyla zasáhla nepříjemná choroba. Malý Vojta trpí dětskou mozkovou obrnou. Tato záludná nemoc nejen že snižuje chlapcovu kvalitu života, ale nadto je její léčba značně finančně nákladná. ZŠ Horka-Domky před Vojtíškovým údělem nezavírá oči a snaží se mu i jeho rodičům břímě drahé zdravotnické péče alespoň trošku ulehčit.

Číst více...

Václavské divadélko v Šaľe

30V letošním školním roce se nám podařilo navázat kontakty s vedením Základní školy Jána Hollého ve slovenské Šaľe. První dohodnutou společnou akcí bylo setkání ředitelů obou škol a divadelní představení mladých herců našeho Václavského divadélka pro žáky prvního stupně slovenské školy.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Sběrový týden

V termínu od 19. 9. do 21. 9. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…

Nahoru