Václavské divadélko

Otevřené památky a srdce po třinácté

divadloZavedená akce Městského kulturního střediska Třebíč nazvaná Otevřené památky a srdce, věnovaná zejména handicapovaným spoluobčanům, proběhla ve čtvrtek 12. října 2017 už po třinácté. Jak sám název napovídá, kromě srdcí všech zainteresovaných organizací, otevřeny jsou také zdejší památky umožňující bezbariérový přístup. Hned ráno se klienti příslušných institucí sešli v Zadní synagoze v židovské čtvrti, jednoho z dvojice kulturních a historických skvostů zapsaných v prestižním seznamu světového dědictví UNESCO. Tam už na ně čekali žáci Základní školy Třebíč, Horka-Domky, aby se svým Václavským divadélkem zahráli vtipnou epizodu ze života.

Číst více...

Lotrando a Habiba

lotrando habiba_010V květnu jsme navštívili vystoupení divadelního souboru naší školy. Představení se jmenovalo Lotrando a Habiba.

Herci měli krásné kostýmy, byli vtipní a ani letos nás nezklamali svojí profesionalitou. Zvláště pro prvňáčky to byl první nevšední kulturní zážitek. Hru jsme si všichni moc užili a už se těšíme, čím nás naši umělci překvapí v příštím školním roce.

Číst více...

Václavské divadélko v Praze

vaclav div_2017_004Dne 21. dubna se vydal náš divadelní soubor do Prahy na divadelní soutěž „To je hlína" se svojí hrou „Spory Bohů".

V 6:30 byl sraz, v 7:00 jsme již byli na cestě. První částí programu bylo sestavení kulis a přichystání rekvizit na Malostranské besedě, kde se mělo později samotné vystoupení odehrát. Na oběd jsme se stavili v jedné z restaurací, kterou jsme objevili při procházce po pražských ulicích (viz fotky).

Číst více...

Václavské divadélko

sala 17_018Divadelní soubor při ZŠ Třebíč, Horka-Domky, složený z dětí prvního stupně naší školy, zahájil sérii divadelních vystoupení pohádkou „Kouzelné divadlo". Většina malých herců se na prkna, která znamenají svět, postavila poprvé, ale všichni prokázali nesporný talent a odhodlání stát se novým „Donutilem" nebo „Navrátilem".

Číst více...

Václavské divadélko s Vodníkem v Praze

divadelka praha 017Ve dnech 24. 4. a 25. 4. 2015 se členové Václavského divadélka zúčastnili v Praze 10. ročníku dětské otevřené umělecké přehlídky „To je hlína".

Číst více...

Vodník trochu jinak

vodnik jinak 007„Sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť..." Kdo by neznal slova, která vzešla z pera velkého klasika Karla Jaromíra Erbena.

Číst více...

Víčka a divadélko pro Vojtíška

divadelko 2014 007Plavovlasý Vojtíšek Dufek by mohl být docela obyčejným klučinou, kdyby do jeho osudu nebyla zasáhla nepříjemná choroba. Malý Vojta trpí dětskou mozkovou obrnou. Tato záludná nemoc nejen že snižuje chlapcovu kvalitu života, ale nadto je její léčba značně finančně nákladná. ZŠ Horka-Domky před Vojtíškovým údělem nezavírá oči a snaží se mu i jeho rodičům břímě drahé zdravotnické péče alespoň trošku ulehčit.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru