Halloween ve škole

halloween aj032Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Tradičními barvami Halloweenu jsou černá a oranžová. Lidé dávají před dveře domu nebo za okno vyřezané dýně se svíčkou uvnitř (tzv. Jack-o'-lantern). Oblíbené halloweenské kostýmy symbolizují „zlé duchy", tj. všechno, čeho se obvykle bojíme - čarodějky, strašidla, černé kočky, pavouky, upíry, příšery, kostlivce atd.

Zažít halloweenskou oslavu na vlastní kůži mohli také žáci naší školy v hodinách anglického jazyka. Malovali dýně, vytvářeli strašidelné masky a mumie, hráli typické hry – „lovili" jablka ve vodě (apple bobbing) nebo zavěšená na provázku (apples on strings). Mnozí žáci pro dokreslení halloweenské atmosféry přišli do školy v kostýmech nebo si pomalovali obličeje strašidelnými motivy.

Předmětová komise cizích jazyků

Nepřehlédněte!

Platba stravného v hotovosti

V úterý 6.3.2018 nebude možné platit stravné v hotovosti v kanceláři školní jídelny.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru