Halloweenská párty 1. A

halloween 1_a_006V úterý 31. 10. neusedli do školních lavic žáci 1. A, ale kouzelníci, netopýři, pavouci, čarodějnice a čarodějové, kostlivci a další strašidelné bytosti. Pozadu nezůstala ani paní učitelka s paní vychovatelkou a předvedly se dětem ve svých maskách. Slavili jsme svátek mrtvých duší – Halloween. Tato původní keltská slavnost je sice rozšířená především v Anglii nebo USA, ale i u nás se stává stále více oblíbeným svátkem hlavně pro děti.

Nejprve jsme si všichni povídali o Halloweenu, jeho zvycích a symbolech a také o jeho souvislosti s u nás běžnějším křesťanským svátkem Dušičkami. Během dopoledne si žáci vytvořili krásného pavoučka, zkusili si ze svých spolužáků udělat mumii, vykreslit dýni a proplést se bludištěm. Navštívit nás přišli i kamarádi strašidla z 3. B.

Sladkou tečkou nakonec byl pečený pavouček a halloweenský dort, po kterém se jenom zaprášilo. Hotoví pavoučci jistě posloužili jako dekorace na stůl nebo výzdoba oken či dveří. Děti odcházely spokojeně domů. Halloween po česku se opravdu vydařil.

Autorky: Mgr. Iveta Cahová, Irena Nahodilová

Halloweenská párty 1. A

V úterý 31. 10. neusedli do školních lavic žáci 1. A, ale kouzelníci, netopýři, pavouci, čarodějnice a čarodějové, kostlivci a další strašidelné bytosti. Pozadu nezůstala ani paní učitelka s paní vychovatelkou a předvedly se dětem ve svých maskách. Slavili jsme svátek mrtvých duší – Halloween. Tato původní keltská slavnost je sice rozšířená především v Anglii nebo USA, ale i u nás se stává stále více oblíbeným svátkem hlavně pro děti.

Nejprve jsme si všichni povídali o Halloweenu, jeho zvycích a symbolech a také o jeho souvislosti s u nás běžnějším křesťanským svátkem Dušičkami. Během dopoledne si žáci vytvořili krásného pavoučka, zkusili si ze svých spolužáků udělat mumii, vykreslit dýni a proplést se bludištěm. Navštívit nás přišli i kamarádi strašidla z 3. B.

Sladkou tečkou nakonec byl pečený pavouček a halloweenský dort, po kterém se jenom zaprášilo. Hotoví pavoučci jistě posloužili jako dekorace na stůl nebo výzdoba oken či dveří. Děti odcházely spokojeně domů. Halloween po česku se opravdu vydařil.

Autorky: Mgr. Iveta Cahová, Irena Nahodilová

Nepřehlédněte!

Platba stravného v hotovosti

V úterý 6.3.2018 nebude možné platit stravné v hotovosti v kanceláři školní jídelny.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru