Dental Prevention 5. B

dent3V pátek 5. 5. 2017 se žáci třídy 5. B zúčastnili preventivního programu Dental Prevention zaměřeného na vzdělávání dětí v oblasti dentálního zdraví. Jeho cílem bylo naučit děti, jak správně pečovat o zuby a dásně.

V první části se páťáci dozvěděli základní informace o dutině ústní, o jednotlivých zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, proč je třeba si čistit zuby a jak si správně vybrat kartáček.

Prezentace byla pojata zábavnou a interaktivní formou, přizpůsobenou věku účastníků. Odvážným zájemcům bylo pomocí indikátoru zubního plaku ukázáno, jestli jim při dosavadní běžné domácí péči zůstává na zubech více plaku, než by mělo. Následoval praktický nácvik, při kterém školitelka Petra Bartejsová, studentka 2. ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, ukázala individuálně každému účastníkovi projektu, jak správně čistit zuby a dásně, a opravila jejich špatné návyky při této činnosti.

Uvedený program považujeme za velice přínosný, neboť mít zdravé zuby je dnes pro každého velkou výhrou.

dent1dent2

 

 

 

 

Autor: Mgr. Miloš Dvořák

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru