Dental Prevention 5. B

dent3V pátek 5. 5. 2017 se žáci třídy 5. B zúčastnili preventivního programu Dental Prevention zaměřeného na vzdělávání dětí v oblasti dentálního zdraví. Jeho cílem bylo naučit děti, jak správně pečovat o zuby a dásně.

V první části se páťáci dozvěděli základní informace o dutině ústní, o jednotlivých zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, proč je třeba si čistit zuby a jak si správně vybrat kartáček.

Prezentace byla pojata zábavnou a interaktivní formou, přizpůsobenou věku účastníků. Odvážným zájemcům bylo pomocí indikátoru zubního plaku ukázáno, jestli jim při dosavadní běžné domácí péči zůstává na zubech více plaku, než by mělo. Následoval praktický nácvik, při kterém školitelka Petra Bartejsová, studentka 2. ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, ukázala individuálně každému účastníkovi projektu, jak správně čistit zuby a dásně, a opravila jejich špatné návyky při této činnosti.

Uvedený program považujeme za velice přínosný, neboť mít zdravé zuby je dnes pro každého velkou výhrou.

dent1dent2

 

 

 

 

Autor: Mgr. Miloš Dvořák

Nepřehlédněte!

Volby do školské rady

Termíny konání voleb: - pro ped. pracovníky: 12. 9. 2017 ve sborovně školy od 7:30 do 7:55 hod. - pro zákonné zástupce žáků: 12. 9. 2017 ve vestibulu školy od…

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…

Úřední dny o hlavních prázdninách

Úřední dny o hlavních prázdninách školního roku 2016/2017:

Zápis pro školní rok 2017/2018

Výsledky zápisu pro školní rok 2017/2018.pdf

Nejbližší akce školy
Nahoru