Evropský den jazyků

etwinning 2017_034Na 26. 9. každoročně připadá oslava Evropského dne jazyků. Sedmý ročník si v rámci hodin anglického jazyka připomněl tento svátek ve spojení s aktivitou eTwinning, díky které si děti z naší školy našly kamarády z polské Czarnej Dabrowky.

Polským žákům jsme vytvořili a poslali pohlednice, které zdobily motivy Třebíče a České republiky (především Prahy). Každý z žáků pak napsal pár řádků v anglickém jazyce o sobě a místě, které je pro Českou republiku významné. Pohlednice jsme odeslali a s napětím čekali, kdy i nám přijde obálka z Polska. Brzy jsme se dočkali – poštovní zásilka dorazila! Dočetli jsme se v ní mnohé informace o polských žácích a jejich zálibách. Navázali jsme cenné kontakty ke komunikaci a procvičování svých znalostí z anglického jazyka v reálném životě.

Mgr. Lenka Musilová

Nepřehlédněte!

Důležité

Ve středu 1.11.2017 nebude možné platit stravné v hovotosti v kanceláři školní jídleny. Děkujeme za pochopení

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru