West Side Story

west side_011Den před pololetním vysvědčením vybraní žáci naší školy mohli zhlédnout ojedinělé taneční představení baletu Národního divadla Brno. Tentokrát jsme zavítali nezvykle do prostor brněnského Výstaviště. Důvodem byla totiž rozsáhlá rekonstrukce Janáčkova divadla.

Milostný příběh se odehrává v newyorských ulicích v 5O. letech minulého století. Tam proti sobě bojují dva gangy, které se nenávidí. Tony a Maria připomínají milující se dvojici Romea a Julie. Na první pohled se do sebe zamilují. Jejich láska však končí tragicky, Tony je zastřelen.

Příběh nešťastné lásky byl skvěle tanečně zvládnut, byla využita moderní technika světel, video - projekce, v méně srozumitelných místech byly použity i titulky. Celkový dojem z tanečních kreací, výrazu tanečníků, kostýmů, tanečního umu, byl fantastický.

Moderní balet, kdy tanečníci tančili v džínách a teniskách, strhnul i mladé diváky, kteří by se možná klasickému baletu vyhnuli. Moderní prvky jako je např. basketbalové hřiště, automobil na scéně, policejní hlídka...do toho zněla úžasná hudba L. Bernsteina, jež nenechala nikoho v klidu.

Toto představení se všem velmi líbilo a z Brna jsme odjížděli naprosto spokojení.

Autorka: Mgr. Wanda Velebová

Nepřehlédněte!

Platba stravného v hotovosti

V úterý 6.3.2018 nebude možné platit stravné v hotovosti v kanceláři školní jídelny.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru