Jaroměřické zahradní kratochvíle

jaromerice 2017_004Třída 5. C se v rámci Václavského dne vydala na průzkum jaroměřických zahrad. Ve výukovém programu jsme se dozvěděli, jaké funkce plnily různé části barokních zahrad. Pomocí herních a dramatických aktivit jsme se přesunuli do dob, kdy za hraběte Questenberga po říčce Rokytné pluly gondoly, hrál se pétanque a v užitkové zahradě se pěstovaly cizokrajné rostliny. Na závěr programu si žáci nově nabyté znalosti ověřili v krátkém testu a odměnou za prožitým dnem jim byla návštěva místní cukrárny, která uspokojila i ty nejmlsnější jazýčky.

Mgr. Lenka Musilová

Důležité

Ve středu 1.11.2017 nebude možné platit stravné v hovotosti v kanceláři školní jídleny. Děkujeme za pochopení